Последно
top
logo

Почеток Актуелности

feed-image Feed Entries
Скопски Маратон Печати

Сојузот на спортови на Скопје за сите професионални и рекреативни атлетичари, како и сите љубители на маратонското трчање, сака да подари:

Повеќе...
 
Скопски маратон 2010 Печати

Победници на СКОПСКИОТ МАРАТОН 2010 се Томас Тотх од Унгарија во машка и Луција Кимано до БиХ во женска конкуренција.

Повеќе...
 
Cartilasin- за здрави зглобови и сигурен чекор Печати

Направете нешто за Вашите зглобови уште денес.

Повеќе...
 
Скопски МИНИ МАРАТОН Печати

Во организација на Сојуот на спортови на Скопје, на ден 24.04.2010 (сабота) на кејот на реката Вардар, позади Луна Парк, се одржа промотивна детска трка – СКОПСКИ МИНИ МАРАТОН. Во трката во должина од 1.600 метри учествуваа околу 500 натпреварувачи, во 2 категории - машки и женски, од 7 и 8 одделение од Основните училишта од скопските општини. Еве ги и победниците на Скопскиот Мини Маратон:

Повеќе...
 
Скопски маратон 2010 Печати

Официјалниот постер за Скопскиот Маратон 2010.

Повеќе...
 
Мини Маратон Печати

По повод одржувањето на традиционалниот меѓународен атлетски СКОПСКИ МАРАТОН 2010, во организација на Сојузот на спортови на Скопје, на ден 24.04.2010 (сабота) ќе се одржи промотивна детска трка - МИНИ МАРАТОН.

 

Повеќе...
 
Скопски Маратон Печати

Организаторот објави дека патеката на Скопскиот маратон за сите трки останува иста како и минатата година.

Повеќе...
 
« ПочетокПред12345678СледноКрај »

Банер

Пријатели

Банер
Банер
Банер
Банер

Спонзори

Банер
Банер
Банер

Медиумски спонзори

Банер
Банер
Банер

bottom

Сојуз на Спортови на Скопје.

http://unit-tice.emn.fr/IMG/old-nick.php... cialis en pharmacie http://unit-tice.emn.fr/IMG/old-nick.php... génériques viagra forum viagra de l'inde avis site de vente viagra
  • http://www.paysnedelamer.fr/?comps=2640&... buy viagra acheter viagra authentique
    1. vendita cialis online viagra d'inde http://www.ncld.org/?cmJ=G4680&cmC=57677...
    http://www.mp3doctor.com/aleo.php?es=283... wellbutrin generico http://www.mp3doctor.com/aleo.php?es=256...
    acheter du cialis viagra le prix viagra livraison urgent