Последно
top
logo

Почеток Актуелности

feed-image Feed Entries
Триатлон Печати

На ден 11/07/2009 во Охрид ке се одржи натпревар во Триатлон, во рамките на календарот на натпревари на Триатлон федерација на Македонија, во оргнизација на Триатлон клубот “Интегритет Алфа и Омега” - Скопје.  Учество ке земат повеке од 35 натпреварувачи од клубовите:  “Софка” – Скопје, “Интегритет АиО” – Скопје, “Цикло Ас” – Куманово, “АРМ” – Скопје, “Шри чин мои” – Скопје, гости од Република Бугарија, како и рекреативци аматери.

Повеќе...
 
Втор Полумаратон “Св. Недела” Печати

На ден 19/07/2009 ке се одржи вториот Полумаратон во организација на Маратон клуб “Делта” – Скопје. Натпреварот ќе се одржи на патеката Општина Петровец – црква “Св. Недела” – Катлановска бања. Стартот е закажан за 08:30 часот, во Општина Петровец.

Повеќе...
 
12/24 часовни трки Белград - 2004 Печати

2-ри места за Љупчо Мирчевски (24 часовна трка) и Теџал Александар Чекоров (12 часовна трка) членови на Шри Чинмој Маратон Тим, Скопје

Повеќе...
 
« ПочетокПред12345678СледноКрај »

Банер

Пријатели

Банер
Банер
Банер
Банер

Спонзори

Банер
Банер
Банер

Медиумски спонзори

Банер
Банер
Банер

bottom

Сојуз на Спортови на Скопје.

viagra veritable livraisonh pour le gel kamagra viagra online achat silagra generique levitra mg prix levitra belgique
  • achat bde bviagra ben bfrance ordonnance cialis kamagra a vendre
    1. levitra belgie cialis super active tadalafil generico online
    http://www.mp3doctor.com/aleo.php?es=291... acquistare mysoline on line http://www.mp3doctor.com/aleo.php?es=268...
    viagra pas cher viagra achat libre viagra vente libre en pharmacie