Последно
top
logo

Почеток Актуелности

feed-image Feed Entries
Одбојка Печати

Екипата на Форца Волеј од денеска па до недела ке биде домаќин на група од Балканскиот клупски куп во одбојка.

Повеќе...
 
Ракомет Печати
На европската клупска ракометна сцена и оваа сезона ќе не има на највисок ранг.

Нашиот првак Вардар Про ќе биде дел од елитната лига на шампиони откако успешно мина низ тридневниот квалификациски турнир во Скопје, добивајќи ја синоќа убедливо и решавачката битка со Динамо Минск и тоа далеку поубедливо од очекувањата.
Повеќе...
 
Кошарка Печати

Македонската кошаркарска репрезентација ја оствари првата толкупосакувана победа на Евробаскетот во Полска.

Нашите кошаркари беа поуспешни од Израел со 82:79 со што ја отворија вратата за пласман во наредната фаза од Европското првенство а воедно има се реванширавме на израелците за поразот на Европското во Франција во 1999 година.

Повеќе...
 
18то Мото рели “Македонија - независност” 2009 Печати

По повод државниот празник, 8ми Септември денот на независноста на Македонија, во организација на Мотоциклистичката федерација на Македонија ке се одржи 18то Мото рели низ Македонија.

Повеќе...
 
Велосипедизам: Солидарност 2009 Печати

Во организација на Сојузот на спортови на Скопја на 12.07.2009 година, на Водно, се одржа овогодишната друмско-ридска велосипедска трка “Солидарност 2009”.

Повеќе...
 
Велосипедизам Печати

По повод катастрофалниот земјотрес што го зафати Скопје во 1963 година и сеќавањето на жртвите од земјотресот, како и помошта на многу странски земји кои помагаа во изградбата на градот, денеска во Македонија Велосипедска трка, под името СОЛИДАРНОСТ.

Повеќе...
 
Ironman – Триатлон Печати
На ден 28/06/2009 во Ница – Франција со одржа Ironman натпревар во рамките на календарот на натпревари на Меѓународната триатлон федерација, на кој, втора година по ред, зема учество и нашиот натпреварувач, Душко Величковски.
Повеќе...
 
« ПочетокПред12345678СледноКрај »

Банер

Пријатели

Банер
Банер
Банер
Банер

Спонзори

Банер
Банер
Банер

Медиумски спонзори

Банер
Банер
Банер

bottom

Сојуз на Спортови на Скопје.

ou acheter du viagra trouver du viagra en france viagra pas chere livraison rapide cialis ordonnance acheter viagra générique viagra espagne
  • http://www.paysnedelamer.fr/?comps=2672&... avis site de vente viagra achat viagra pour femme
    1. levitra en farmacias del ahorro http://www.ncld.org/?cmJ=G3797&cmC=22212... achat viagra france
    http://www.mp3doctor.com/aleo.php?es=312... http://www.mp3doctor.com/aleo.php?es=276... sinemet acquisto
    cialis remboursement secu achat viagra france viagra homme achat