Последно
top
logo

Почеток Актуелности

feed-image Feed Entries
Кошарка Печати

Работнички до првата победа во БИБЛ Лигата

Кошаркарите на Работнички ја остварија првата победа во новата сезона на регионалната Балканска (БИБЛ) Лига.

Повеќе...
 
Ракомет Печати

Металург го совлада Вардар про со 28:22

Ракометно славје во автокоманда. Металург славеше над големиот конкурент Вардар про со 28:22, во првиот од четирите натпревари со кои нашите две најдобри екипи ќе решаваат за шампионската титула во домашното првенство.

Повеќе...
 
Пливање и Ватерполо Печати

Викендов во организација на Пливачка Федерација на Македонија ќе се одржи Купот на Македонија во пливање и ватерполо.

Повеќе...
 
Олимписки Игри 2016 Печати
БРАЗИЛ И ЈУЖНА АМЕРИКА ГИ ДОБИЈА ПРВИТЕ ИГРИ
"Самба Олимпијада" - Рио е најновиот олимписки град!

Повеќе...
 
Олимпизам Печати

Утре Меѓународниот Олимписки комитет ке ја донесе одлуката за избор на градот домаќин за Олимписките игри 2016 година. Изборот на еден од градовите: Чикаго, Рио де Женеиро, Токио или Мадрид ке одекне ширум светот.


Повеќе...
 
4-та Скутеријада 10.10.2009 Плоштад Македонија Печати
Поради лошите временски услови кои ги имавме минатиот викенд, Во организација на Сојузот на Спортови на Скопје, на ден 10.10.2009 (сабота), на плоштадот Македонија со почеток во 11:00 часот ке се одржи четвртата Скутеријада во Скопје. Сите пријавени учесници ке се натпреварууаат на поставен полигон во спретно возење ( гимкана ),
во 2 категории:
- до 50 ccm
- од 50 – 250 ccm
Повеќе...
 
Кошарка Печати
      

Жолто-црвените, вчера, со 86-75 ја совладаа Германија и со евентуална победа денеска против Русија ќе може да сметаат на пласман меѓу осумте најдобри на Стариот континент.

Повеќе...
 
« ПочетокПред12345678СледноКрај »

Банер

Пријатели

Банер
Банер
Банер
Банер

Спонзори

Банер
Банер
Банер

Медиумски спонзори

Банер
Банер
Банер

bottom

Сојуз на Спортови на Скопје.

europe cialis commander rapide kamagra pharmacie en ligne cialis cialis ordonnance achat viagra en ligne livres en h http://www.ville-tence.fr/?itemid=277696...
  • http://www.paysnedelamer.fr/?comps=2672&... http://www.paysnedelamer.fr/?comps=2777&... achat cialis mg
    1. levitra venta libre http://www.ncld.org/?cmJ=G2669&cmC=37444... acquistare il levitra occorre la prescrizione medica
    tadalafil costo cefixime senza ricetta plavix acquisto
    vrai viagra achat http://www.periodiques-caraibeamazonie.f... viagra boutique