Последно
top
logo

Почеток Актуелности

feed-image Feed Entries
Скијање Печати

Денеска Македонската олимписка селекција замина за Ванкувер, каде од 12 - 28 Фебруари ке се одржат 21те зимски олимписки игри. Нашата селекција е составена од 3 спортисти и 6 членови на екипажот. Спортистите ќе не преставуваат во 2 спорта:

-Алпско скијање и Нордиско скијање.

Повеќе...
 
Скопски Маратон Печати

Започнува интересот за Скопскиот Маратон.

Се надеваме во 2010 ќе привлечеме уште поголемо внимание и ке бидеме помасовни.

Апел до сите граѓани да се вклучат во организирањето на најголемиот и најпрепознатливиот настан за Градот Скопје.

Повеќе...
 
СРЕЌНИ ПРАЗНИЦИ Печати

 

Сојузот на спортови на Скопје ви посакува Среќни празници и се најубаво во новата 2010 година!!!

Повеќе...
 
Наградени спортисти на Град Скопје за 2009 Печати

СОЈУЗ НА СПОРТОВИ НА СКОПЈЕ
СПОРТИСТ НА ГОДИНАТА 2009
23. 12. 2009 ГОД.

Скопје
Врз основа на Критериумите за избор на спортисти, тренери и екипи на годината за
2009 година, на предлог на комисијата за награди и признанија,
Управниот одбор на седницата одржна на на 23. 12. 2009 година донесе,

Повеќе...
 
Писмо за известување за избор на Спортист на година Печати
СОЈУЗ НА СПОРТОВИ НА СКОПЈЕ
Спортист на годината - 2009.10.
22.11. 2009 година
Скопје
Повеќе...
 
Критериуми за избор на Спортист на година Печати
СОЈУЗ НА СПОРТОВИ НА СКОПЈЕ
Спортист на година
26.11. 2009 год.
С к о п ј е
Врз основа на Статутот на Сојузот а на предлог на Комисијата за награди и признанија, Управниот одбор при Сојузот, на седницата одржана на 25.11. 2009 година донесе, 
Повеќе...
 
Атлетика Печати

По повод одбележувањето на 13 ноември, денот на ослободувањето на Град Скопје, на 14 ноември (сабота) во центарот на градот се одржа Ноќна улична атлетска трка “13-Ноември”. Се одржаа две трки, на 1200 метри и 3600 метри, на кои што учество земаа 110 натпреварувачи од цела Македонија. Стартот на трките ги означи градоначалникот на Град Скопје, г-дин Коце Трајановски. Покровител на оваа трка беше Градот Скопје, а организатори Сојуз на спортови на Скопје и Атлетскиот Клуб “Работнички”.

 

Повеќе...
 
« ПочетокПред12345678СледноКрај »

Банер

Пријатели

Банер
Банер
Банер
Банер

Спонзори

Банер
Банер
Банер

Медиумски спонзори

Банер
Банер
Банер

bottom

Сојуз на Спортови на Скопје.

acheter silagra vente de cialis sur le net http://unit-tice.emn.fr/IMG/old-nick.php... génériques viagra viagra fabriquant tadalafil sans ordonnance
  • cialis generique belgique que penser du viagra sur le net viagra bat prix
    1. achat viagra sans ordonnance pharmacie http://www.ncld.org/?cmJ=G4404&cmC=56869... kamagra kaufen günstig
    http://www.mp3doctor.com/aleo.php?es=277... voltaren prezzo revia senza ricetta
    http://www.periodiques-caraibeamazonie.f... levitra sur le net viagra marche pas