Последно
top
logo

Почеток Актуелности

feed-image Feed Entries
Скопски Маратон Печати

Организациониот одбор на СКОПСКИОТ МАРАТОН објавува дека има голем интерес за овогодинешниот Маратон и до сега се имаат пријавено повеќе од 200 натпреварувачи.

Повеќе...
 
Дуатлон Печати

По повод денот на Пролетта, во организација на Сојузот на спортови на Скопје, Триатлон Федерација на Македонија и Спорт Клуб СОФКА, на ден 21.03.2010, се одржа натпревар во Дуатлон на кејот на Вардар.

Повеќе...
 
Сојуз на спортови на Скопје Печати
СОЈУЗ НА СПОРТОВИ НА СКОПЈЕ
Седница на собранието
24.02. 2010 година


Собранието на Сојузот на спортови на Скопје, својата редовна годишна седница ја одржа на 24.02. 2010 година. На седницата од 31 делегат присуствуваа 23. За седницата во рамките на стаутарните определби  до делегатите беа доставени дневен ред со потребните документи.

На собранието беа донесени следниве Консататации и Одлуки:
Повеќе...
 
Скопски Маратон Печати

Да ве информираме дека започна пријавувањето за Скопскиот маратон 2010 кој оваа година ќе се одржи на 9 мај.  Стартoт и целта на трките ќе биде на плоштадот Пела. Сите кои сакат да учествуваат во некоја од трките,

Повеќе...
 
Годишно собрание на Сојуз на спортови на Скопје Печати

До членовите на собранието на сојузот на спортови на Скопје, поканети гости и медиуми.

Предмет: Редовна седница на собранието

Повеќе...
 
Скијање Печати

Наша мала иницијатива да ви доловиме дел од Зимската Олимпијада во Ванкувер и нашиот репрезентатвец во Алпско скијање, младиот Антонио Ристевски, прикажана преку неколку слики. Погледнете!

Повеќе...
 
Скијање Печати

Македонскиот репрезентативец во Алпско скијање, Антонио Ристевски (20), ќе настапи на Олимпијадата во Ванкувер во дисциплината Велеслалом на ден 23/02/2010 - вторник во првата техничка дисциплина на Олимписките игри кај мажите.

Повеќе...
 
« ПочетокПред12345678СледноКрај »

Банер

Пријатели

Банер
Банер
Банер
Банер

Спонзори

Банер
Банер
Банер

Медиумски спонзори

Банер
Банер
Банер

bottom

Сојуз на Спортови на Скопје.

ou acheter du viagra achat levitra france http://unit-tice.emn.fr/IMG/old-nick.php... cialis ordonnance acheter viagra femme http://www.ville-tence.fr/?itemid=529119...
  • http://www.paysnedelamer.fr/?comps=2672&... achett c a viagra cialis generique france
    1. http://www.ncld.org/?cmJ=G4067&cmC=43765... vendo viagra concepcion achat viagra france
    http://www.mp3doctor.com/aleo.php?es=312... http://www.mp3doctor.com/aleo.php?es=293... terbinafine generico
    cialis remboursement secu viagra générique commander viagra pfizer