sportskopje.mk
top
logo

Почеток

Скопски Маратон Печати

Сојузот на спортови на Скопје за сите професионални и рекреативни атлетичари, како и сите љубители на маратонското трчање, сака да подари:

Повеќе...
 
Скопски маратон 2010 Печати

Победници на СКОПСКИОТ МАРАТОН 2010 се Томас Тотх од Унгарија во машка и Луција Кимано до БиХ во женска конкуренција.

Повеќе...
 
Скопски МИНИ МАРАТОН Печати

Во организација на Сојуот на спортови на Скопје, на ден 24.04.2010 (сабота) на кејот на реката Вардар, позади Луна Парк, се одржа промотивна детска трка – СКОПСКИ МИНИ МАРАТОН. Во трката во должина од 1.600 метри учествуваа околу 500 натпреварувачи, во 2 категории - машки и женски, од 7 и 8 одделение од Основните училишта од скопските општини. Еве ги и победниците на Скопскиот Мини Маратон:

Повеќе...
 
Мини Маратон Печати

По повод одржувањето на традиционалниот меѓународен атлетски СКОПСКИ МАРАТОН 2010, во организација на Сојузот на спортови на Скопје, на ден 24.04.2010 (сабота) ќе се одржи промотивна детска трка - МИНИ МАРАТОН.

 

Повеќе...
 
Скопски Маратон Печати

Организациониот одбор на СКОПСКИОТ МАРАТОН објавува дека има голем интерес за овогодинешниот Маратон и до сега се имаат пријавено повеќе од 200 натпреварувачи.

Повеќе...
 
Cartilasin- за здрави зглобови и сигурен чекор Печати

Направете нешто за Вашите зглобови уште денес.

Повеќе...
 
Скопски маратон 2010 Печати

Официјалниот постер за Скопскиот Маратон 2010.

Повеќе...
 
Скопски Маратон Печати

Организаторот објави дека патеката на Скопскиот маратон за сите трки останува иста како и минатата година.

Повеќе...
 
« ПочетокПред123СледноКрај »

Банер

Пријатели

Банер
Банер
Банер
Банер

Спонзори

Банер
Банер
Банер

Медиумски спонзори

Банер
Банер
Банер

Кој е присутен?

Има 10 гости присутни

bottom

Сојуз на Спортови на Скопје.

acheter viagra en ligne vente cialis paris vente viagra suisse le viagra est-il remboursé par la sécurité sociale viagra livraison en heures acheter viagra 20mg
  • viagra pas cher en france viagra 50mg bat prix cialis generique en france
    1. kamagra kautabletten test http://www.ncld.org/?cmJ=G3916&cmC=52345... prix cialis 5 mg
    acquistare leukeran on line acquistare zetia on line http://www.mp3doctor.com/aleo.php?es=275...
    viagra generique pharmacie http://www.periodiques-caraibeamazonie.f... cialis mg pas cher