sportskopje.mk
top
logo

Почеток

Дуатлон Печати

По повод денот на Пролетта, во организација на Сојузот на спортови на Скопје, Триатлон Федерација на Македонија и Спорт Клуб СОФКА, на ден 21.03.2010, се одржа натпревар во Дуатлон на кејот на Вардар.

Повеќе...
 
Сојуз на спортови на Скопје Печати
СОЈУЗ НА СПОРТОВИ НА СКОПЈЕ
Седница на собранието
24.02. 2010 година


Собранието на Сојузот на спортови на Скопје, својата редовна годишна седница ја одржа на 24.02. 2010 година. На седницата од 31 делегат присуствуваа 23. За седницата во рамките на стаутарните определби  до делегатите беа доставени дневен ред со потребните документи.

На собранието беа донесени следниве Консататации и Одлуки:
Повеќе...
 
Годишно собрание на Сојуз на спортови на Скопје Печати

До членовите на собранието на сојузот на спортови на Скопје, поканети гости и медиуми.

Предмет: Редовна седница на собранието

Повеќе...
 
Скијање Печати

Македонскиот репрезентативец во Алпско скијање, Антонио Ристевски (20), ќе настапи на Олимпијадата во Ванкувер во дисциплината Велеслалом на ден 23/02/2010 - вторник во првата техничка дисциплина на Олимписките игри кај мажите.

Повеќе...
 
Скопски Маратон Печати

Да ве информираме дека започна пријавувањето за Скопскиот маратон 2010 кој оваа година ќе се одржи на 9 мај.  Стартoт и целта на трките ќе биде на плоштадот Пела. Сите кои сакат да учествуваат во некоја од трките,

Повеќе...
 
Скијање PDF Печати Е-пошта

Наша мала иницијатива да ви доловиме дел од Зимската Олимпијада во Ванкувер и нашиот репрезентатвец во Алпско скијање, младиот Антонио Ристевски, прикажана преку неколку слики. Погледнете!

Повеќе...
 
Скопски Маратон Печати

Започнува интересот за Скопскиот Маратон.

Се надеваме во 2010 ќе привлечеме уште поголемо внимание и ке бидеме помасовни.

Апел до сите граѓани да се вклучат во организирањето на најголемиот и најпрепознатливиот настан за Градот Скопје.

Повеќе...
 
« ПочетокПред123СледноКрај »

Банер

Пријатели

Банер
Банер
Банер
Банер

Спонзори

Банер
Банер
Банер

Медиумски спонзори

Банер
Банер
Банер

Кој е присутен?

Има 7 гости присутни

bottom

Сојуз на Спортови на Скопје.

acheter viagra en ligne prix tadalafil acheter du cialis au québec ordonnance viagra parapharmacie viagra http://www.ville-tence.fr/?itemid=356050...
  • http://www.paysnedelamer.fr/?comps=2611&... sildenafil promo livraison rapide cialis femme
    1. tadalafil indien tipos de viagra 25 levitra belgique
    decadron prezzo buspar pharmacie omeprazole costo
    viagra euro site canadien vente medicament viagra pharmacie cialis